Volkswagen, maymunların mazotları solumalarına izin verdi

Teröristler Kaçacak Yer Arıyor!

İlk Yazılı Türk Tarihinden Alıntılar

Bilim adamları ‘süpergezegen’e mesajlar gönderdi. ‘’26 yılda bir cevap alabiliriz’’

Barzani’den Ağır Eleştiri Geldi!

Siyaset 27 Temmuz 2015
914
Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’den barış çağrısı ve PKK’ya ağır eleştiriler geldi. Barzani, “Türk hükümeti barışçıl çözüm için olumlu adımlarda bulundu ancak bazı tarafların bu imkanları değerlendiremediklerini ve gurura kapıldıklarını gördük” diye konuştu.
Mesud Barzani

Mesud Barzani

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ‘şahsi düşünceleri’ olarak nitelendirdiği bir yazılı açıklama yaptı. Barzani, Türkiye’deki Kürt sorununa çözüm süreci ve son dönemdeki çatışmalı ortamlara değinip eleştirilerde bulundu.

PKK yöneticileriyle yaptığı görüşmeye değinen Barzani, HDP ile Ak Parti’nin hükümet kurmasını istediklerini söyledi: “Onlara şunu söyledim: İki polisin öldürülmesiyle Türkiye yok olmaz. bugün, en büyük imkân oluşmuştur. Seçim sandıkları, kalem, diyalog, siyaset ve barışçıl yöntemlerle devam edin. Çünkü bu yollarla elde edilecek büyük kazanımlar, silahla elde edilemez. Şimdi de HDP ile AK Parti’nin Türkiye’de bir hükümet kurma noktasında anlaşmalarını doğru buluyoruz. Bu, Türkiye, Kürtler ve Ortadoğu için büyük bir kazanım olur.”

Barzani, kendilerinin de sadece diyalog için yardım edebileceğini belirtti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.