İlk Yazılı Türk Tarihinden Alıntılar

Bilim adamları ‘süpergezegen’e mesajlar gönderdi. ‘’26 yılda bir cevap alabiliriz’’

‘’Rohingya çocuklarının aşırı yetersiz beslenmesiyle baş etmek için 76 milyon dolar gerek ‘’

Suudi Kadınlar önümüzde ki yıldan itibaren Spor Müsabakalarını Stadyumlarda izleyebilecekler

Hakkari Dağlıca’daki Çatışmalar Hakkında

Haberler 7 Eylül 2015
1.444

Dağlıca’da resmi olmayan kaynaklara göre biri Albay olmak üzere en az 21 askerin şehit düştüğü öğrenildi. Kesin olmamakla birlikte terör örgütünün bazı askerlerimizi de rehin almış olabileceği gelen bilgiler arasında.

Dağlıca’daki hain saldırıya ilişkin Genelkurmay’ın net bir açıklama yapmamasının nedeni ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre bazı askerlerin kayıp oluşu ve bunlarla ilgili araştırmanın henüz sonuçlanmamış olması acı açıklamayı geciktiriyor. Bölgeden gelen haberlere göre en az 21 askerimiz şehit oldu.

dğağlıca

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca üs bölgesine yakın yerde meydana gelen terör örgütünün mayınlı eyleminde ve ardından çıkan çatışmada şehit asker sayımızın 21′e çıktığı öğrenildi. Bölgedeki kaynaklar askerlerin gece boyunca teröristlerle çatıştığı birçok askerin de yaralandığını bildirdiler.

Ayrıca Hakkari dağlıca’da Çatışmaların olduğu Bölge’de 250 kişilik pkk’lı grubu Bordo Berelilerin çembere aldığı, çok sayıda teröristin öldürüldüğü gelen haberler arasında.

daglica_nerede_kac_sehit_var_hakkari_daglica_haritasi_h15771_648759

Akşam saatlerinde  saatlerinde PKK Hakkari’de Tabura Sızma Girişiminde Bulundu. Sızmaya Çalışan Teröristler öldürüldü. pkk Bölgeye Karadan İrtibatı Sağlayan 5 Köprüyü Havaya Uçurdu. Havanın yağmurlu olması Helikopterle sevkiyatı zorlaştırdı. Net bilgilerin Genelkurmay Başkanlığı tarafından önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPAMIYOR!

Genelkurmay Başkanlığı’nın dün gece yaptığı açıklamada şehit sayısı belirtilmemişti. Bunun sebebi olarak ise şehit olduğu belirlenen askerlerin ailelerine bilgi verilmemesi ve kayıp askerlerin olması gösterildi.

TSK’nın şehit haberini ailelerinin televizyon ekranlarından öğrenmemesi için detaylı açıklamayı geciktirdiği belirtiliyor.

KAYIP ASKERLER ŞEHİT Mİ YOKSA PKK’NIN ELİNDE REHİN Mİ?

Bir başka iddia ise kayıp askerlerin geniş bir alana yayılan çatışma sırasında şehit düştükleri mi yoksa terör örgütü tarafından rehin mi alındıklarının bilinmemesi yönünde.

TSK’nın tüm bu soru işaretlerinin giderilmesinin ardından kahramanca mücadele eden şehitlerin isimlerini gün içerisinde açıklayacağı bildirildi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Haçova Zaferi 24-26 Ekim 1596

Haçova Zaferi 24-26 Ekim 1596

19 Haziran 2015
1.221
Koalisyon Nedir?

Koalisyon Nedir?

8 Haziran 2015
847
Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare

21 Mayıs 2015
758
Kavgam / Adolf Hitler

Kavgam / Adolf Hitler

28 Mayıs 2015
2.029
Ilhan Berk ile Günaydın..

Ilhan Berk ile Günaydın..

26 Mayıs 2015
1.094