İlk Yazılı Türk Tarihinden Alıntılar

Bilim adamları ‘süpergezegen’e mesajlar gönderdi. ‘’26 yılda bir cevap alabiliriz’’

‘’Rohingya çocuklarının aşırı yetersiz beslenmesiyle baş etmek için 76 milyon dolar gerek ‘’

Suudi Kadınlar önümüzde ki yıldan itibaren Spor Müsabakalarını Stadyumlarda izleyebilecekler

LGBT Nedir?

Haberler, Yaşam 29 Haziran 2015
1.044

LGBT

Son zamanlarda sosyal medyada oldukça popüler olan LGBT destekçileri sayesinde tanıştık LGBT ile. Peki nedir LGBT, neden birden çok konuşulur hale geldi?

LGBT : “lezbiyen”, “gey”, “biseksüel” ve “transgender” kelimelerinin baş harfleri olarak bilinir. Bazen LGBTT ve bazı çeşitli kısaltmalar şeklinde de yazılır. Yakın zamanda Amerika‘nın tüm eyaletlerinde LGBT evliliğin yasal olması için çıkarılan yasanın onaylanması nedeni ile gerek reel hayatta gerek sosyal medyada birden en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Hillary Clinton ise kararı “tarihi bir zafer” olarak nitelendirdi. Facebook ve Google’da sıkça rastlanan Gökkuşağı renkleri, bireyleri ve kültürü temsil ediyor.

Antik Yunan’da toplum baskısına uğramış LGBT bireylerin yanı sıra, Binbir Gece Masalları, Arap toplumunda eşcinselliğin konumuna ilişkin bir düşünceye sahip olmamıza olanak sağlar. Arap ülkelerinde erkekler arasında eşcinselliğe ait gelenekler günümüze kadar sürmüştür. Afganistan’da, kadın gibi giyinmiş ve makyajlı erkekler, ondokuzuncu yüzyıla kadar zengin erkeklerin haremlerinin bir parçası olarak biliniyor.

Her yıl Haziran ayında Dünya genelinde, LGBT bireyler ve LGBT bireylere destek veren kişilerin katılımıyla Onur Yürüyüşü kutlanıyor.

Türkiye Onur Yürüyüşü

Onur Yürüyüşü – İstanbul

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.