Volkswagen, maymunların mazotları solumalarına izin verdi

Teröristler Kaçacak Yer Arıyor!

İlk Yazılı Türk Tarihinden Alıntılar

Bilim adamları ‘süpergezegen’e mesajlar gönderdi. ‘’26 yılda bir cevap alabiliriz’’

PKK’da Tarihi Kayıp!

Haberler 27 Temmuz 2015
1.308

Türkiye PKK’nın kamplarını bombalamaya devam ederken, gelen ilk bilgilere göre PKK’nın üst düzey kadrosundan en az 50 teröristin imha edildiği öğrenildi.

F16 Uçak

Fighting Falcon

PKK hedeflerinin çok yüksek isabetle bombalandığı operasyonun örgüte verdiği zarar yavaş yavaş netleşmeye başladı.

İlk bilgilere göre PKK’nın üst düzey yapılanmasından 50 terörist öldürüldü. Son koz olarak kara operasyonun da masaya yatırıldığı öğrenildi.

Terör örgütü PKK’ya sınır ötesinde başlatılan operasyonda 3. dalganın ardından istihbarat birimleri PKK’ya verilen zararı gözler önüne serdi.

3. dalgada yapılan operasyonda PKK’nın Kuzey Irak ve Kandil’deki tüm kampları hedefler arasındaydı. Zap, Metina, Gara, Avaşin-Basyan, Haftanin, Hakurk ve Kandil’deki İHA’lar ve yerel kaynaklarla tespit edilen tüm barınak, sığınak, depo ve lojistik alanları vurularak imha edildi.

Bombardımanın yoğunluğu ve zamansızlığı Kandil’i gafil avlarken, liderler operasyonu genişletme kararı aldı.

Tarihinin En Büyük Kayıbı

Bölgeden gelen bilgilere göre PKK’nın Kandil kadrosundan yüzlerce terörist operasyonlarda öldürülürken, bunlardan 50’sinin üst düzey yönetici olduğu öğrenildi.

Türkiye’nin Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yönelik operasyonları, dün gece de tüm hızıyla devam etti. Diyarbakır’dan akşam saat 20.30’da kalkan 3 adet F-16, Hakurk Kampını hedef aldı. 4. dalga bombardıman sonucu kamp dağıtıldı. Jetlerimiz, 2 saat sonra üslerine geri döndü. Kampta kaç teröristin öldürüldüğü ya da yaralandığı yönünde ise henüz bilgi alınamadı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.