İlk Yazılı Türk Tarihinden Alıntılar

Bilim adamları ‘süpergezegen’e mesajlar gönderdi. ‘’26 yılda bir cevap alabiliriz’’

‘’Rohingya çocuklarının aşırı yetersiz beslenmesiyle baş etmek için 76 milyon dolar gerek ‘’

Suudi Kadınlar önümüzde ki yıldan itibaren Spor Müsabakalarını Stadyumlarda izleyebilecekler

Sapkın Bir Nesil Yetişiyor, Suçlusu Kim!

Haberler, Yaşam 2 Ağustos 2015
925

Başlıktan anlaşılacağı üzere kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimiz kaçınılmaz sonu geciktirmeden sinsice peyda olan anaforun etkisinde yalpalıyoruz. Sırtımıza destek, başımızı dik tutan Ahlak yargıları şu dönemde tartışmaya açık konuma getirildi. Kime göre neye göre kısıtlama altına alınacağını ön görebilmek imkansız. Zedelenmiş güven duvarlarımız sızıntıya karşı dayanıksız ve pasif durumda, sebebini bilen biri de çıkmadı ortaya!

Aysun Altay!

31 Temmuz Cuma günü çıkan gazete ve internet sayfalarının ilk sayfadan çıkan konu başlığı oldu. Ölüm nedeni kayıtlara İNTİHAR olarak geçse de doğrusu kusursuz bir CİNAYETTİ.

Katili aynı Anadan aynı Babadan olma Abisiydi .

Ailesi tarafından Abinin tecavüzü sonrası susması içine atması beklendi, ondaki hayat ışığının söndüğünü kimseler göremedi. Ülkemizde her fiziksel ve psikolojik şiddet gören kadınlar gibi susması, katlanması beklendi. Ruhunda açılan deliklerin kanında boğulduğunda hayatına son vermekten başka çıkar yol bulamadı. Çünkü hakkını savunabileceği bir mecra yoktu, varsa da el alem korkusu, utancı bunu mümkün kılmadı.

Peki Kadınlarımızın görmezden gelindiği, yok sayıldığı hatta ve hatta ölüme maruz kaldığı memleketimizde asıl suçlu kim ? Filtre edilmeksizin +18 içerik içeren televizyon programları mı yoksa kurgusunun ahlaki kuralları taşımamasına rağmen basılan onca kitap mı ?

Cevap vermek güç, erkek sıfatı altında zihniyetlerini alçak tutan vicdan eksiliği nüksetmiş hastaları hak ettikleri deliğe tıkamak yeterli olmayacak. Dilerim bir gün Kadının değeri güzel ülkemde hakkını savunabilecek düzeye yükselir. Dilerim bir daha hiçbir Kadının, genç kızımızın yaşamı adice elinden alınmaz dilerim bu son başlık olur…    

Semra Şenol

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Suriye Sınırında Çatışma

Suriye Sınırında Çatışma

23 Temmuz 2015
1.297
Semra Şenol Röportaj

Semra Şenol Röportaj

17 Ağustos 2015
1.316
Eğri Zaferi 12 Ekim 1596

Eğri Zaferi 12 Ekim 1596

27 Haziran 2015
1.478
Benjamin Franklin

Benjamin Franklin

7 Temmuz 2015
1.178
Tarihte Bugün 28 Mayıs 2015

Tarihte Bugün 28 Mayıs 2015

28 Mayıs 2015
1.337