İlk Yazılı Türk Tarihinden Alıntılar

Bilim adamları ‘süpergezegen’e mesajlar gönderdi. ‘’26 yılda bir cevap alabiliriz’’

‘’Rohingya çocuklarının aşırı yetersiz beslenmesiyle baş etmek için 76 milyon dolar gerek ‘’

Suudi Kadınlar önümüzde ki yıldan itibaren Spor Müsabakalarını Stadyumlarda izleyebilecekler

Yandex ile görselleri de Türkçe’ye çevirin

Haberler, Teknoloji, Yaşam 28 Mayıs 2015
1.673

yandex-ile-gorselleri-de-turkceye-cevirinYandex.Çeviri servisi yaptığı bir yenilikle ilke imza attı. Optik Sime Tanıma Teknolojisini kullanarak fotoğraf ve görseller üzerin de bulunan metinleri Türkçe’ye ve birçok dile çeviri yapılmasına olanak sağlıyor.

Yandex’in çeviri hizmeti Windows, Mac, iOS, Android ve Windows Phone sistemlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Rus şirket tarafından geliştirilen, Optik Simge Tanıma Teknolojisi bu hizmetin mobil sürümünü ve iOS sürümünü kullanarak görsellerde bulunan yazıları anında çeviri yapma imkanı sunuyor.

Örneğin bir broşür veya görsel dikkatinizi çekti, hemen akıllı telefon kamerası aracılığı ile fotoğraflayıp Yandex.Çeviri hizmetiyle her hangi bir metin yazmadan direkt çevirim yapabiliriz.

yandex-ceviri-okusannet
Türkçe’nin yanı sıra Rusca, Fransızca, Çekce, İngilizce, Lehçe, Fransızca, İspanyolca, Ukranyaca ve Portekizce ile beraber 11 farklı dilde görselleri algılayıp çevirim yapma zekasına sahip. Görselden metine çevirdiğiniz yazıları ise, 46 farklı dile çevirmeniz mümkün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.