arama

En Çok Arananlar

Google Trendler İnceleme
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Google’da en çok arananlar listesi

Son günlerde ülkemizde Google‘da en çok araması yapılan şeyler nedir diye merak ettiniz mi hiç? Evet dediğinizi duyuyor gibiyiz… Öyleyse gelin hep birlikte inceleyelim.

İlk olarak zirvedeki sırayı elbette hepimizin bildiği gibi dünyayı bir çıkmaza sürükleyen Covid-19 alıyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen bu salgın birçok dünya ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de etkisini göstermekte. Bilim dünyasının tam bir çözüm bulamaması ile birlikte aşı ve ilaç çalışmaları halen devam ediyor ve ülkemizde de gelişmeler var. Geçtiğimiz haftada ülkemizde en çok aranan kelime sizin de tahmin ettiğiniz gibi Koronavirüs oldu. Bu kelimeyi en çok aratan illerimiz ise sırayla Diyarbakır,Ağrı,Malatya,Muş ve Elazığ ilk beşte sıralandı.

Google Koronavirüs Türkiye Arama İstatistikleri

İkinci olarak hepimizin her gün merak ettiği vaka ve ölüm sayıları yer alıyor. Gün ve gün aratılan bu istatistikte ise tarihle birlikte arama yapılıyor. Örneğin; 5 Nisan Durum, 6 Nisan Koronavirüs gibi ilgili kelimeler yer alıyor. Bununla beraber önceki günlerden Sağlık Bakanlığı‘mız dikkatli ve duyarlı bir çalışma ile günlük olarak vaka ve ölüm sayıları gibi istatiki bilgileri sitelerinden yayınlayacaklarını duyurmuşlardı ve bu çalışma aralıksız ve kesintisiz bir biçimde halen devam etmekte…

Sağlık Bakanı Koca son konuşmasında, “Bugün 76 vatandaşımızı daha kaybettik. 256 vatandaşımız ise şifa buldu” dedi. Koca paylaşımında, “Şifa bulan hastalarımızın sayısı artıyor. Test sayısı ve pozitif vakalara bağlı taramalar arttıkça tanı sayısında da artış oluyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım” diye konuştu. Sağlık Bakanı’nın açıkladığı son 24 saatteki vefat sayısının ardından salgın nedeniyle ülke çapında ölenlerin sayısı 725’e yükseldi. Vaka sayısı ise 34.109 oldu.

Google Coronavirüs Arama İstatistikleri

Üçüncü olarak en çok aratılan kelimemiz Valorant oldu. Peki nedir bu valorant? Riot Games‘in geliştirdiği nişancı video oyunu. Oyun ilk olarak 2019 Ekim ayında Project A adı ile duyuruldu. Riot Games, merakla beklenen bu video oyunun beta sürümünün 7 Nisan Salı günü oyuncularıyla buluşacağını açıklamış. Bu oyuna ise Avrupa, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Türkiye ülkelerinden kullanım sağlanabilecek. Oyunun tam sürümünün 2020 yılı gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor. Peki sistem gereksinimleri neler?

Valorant Sistem Gereksinimleri ;

İşlemci (CPU): Intel Core 2 Duo E8400

Ekran Kartı (GPU): Intel HD 3000

RAM: 4GB

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI