arama

Instagram Web Arayüzünü Değiştirdi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

instagram-web-arayuzunu-degistirdi

Instagram’da son ayların vazgeçilmezi haline gelen sade tasarım akımına uydu. OkursaNet’te dahil olmak üzere bir çok web sitesi ara yüzünü sade, düz ve daha kullanışlı bir tasarıma çevirdi. Geçmiş yıllarda moda olan kalabalık ve siteyi dolu gösteren tasarımların popilitesini kaybetmesiyle sade tasarımlar ön plana çıktı. Instagram’da bunu fark etmiş olmalı ki web tasarımını sade bir hale koydu.

Gelecek haftalarda bütün kullanıcıların kullanımına açılması planlanan sade tasarımın oldukça şık durduğunu söyleyebiliriz.

instagram-web-arayuzunu-degistirdi1
Instagram’ın ara yüzde küçük fotoğraflar yerine daha büyük fotoğrafları yerleştirdiği dikkatlerden kaçmadı. Profil fotoğrafı kısmının da düzenlemeye dahil edildiği dikkatlerimizden kaçmadı. Daha önce kare olan profil fotoğrafı artık yuvarlak olarak karşımıza gelecek. Fotoğraflar büyüdüğünden dolayı 5 fotoğraf yerine 3 fotoğraf görünteleniyor.

Mobil de yapılan değişikliğe uydurmak için Instagram’ın bilinen mavi renginin yerini beyaz renk tonları almış. 2012 yılında itibaren ilk ve büyük bir değişim yapan Instagram yeni tasarımını önümüzde ki haftalarda bütün kullanıcılara açacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI