arama

Oje Sürmenin Püf Noktaları

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

oje-surmenin-puf-noktalari-okursan.net

Günümüz kadınlarının vazgeçilmezi olan oje, sanıldığı kadar kolay ve zahmetsiz sürülmüyor.. Oje sürmeyi eğlenceli ve keyifli bir hale getirmeniz için OkursaNet size yardımcı oluyor.
Oje’yi sürerken dikkat etmeniz gerekenleri yani oje sürmenin püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Oje nasıl sürülür?
Özellikle günümüz kadınlarının vazgeçilmezlerinden ve güzelleşme eylemlerinden birisi olan oje sürme, işkence haline dönmekte ve genellikle başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Her şey de olduğu gibi oje sürerken de dikkat isteyen önemli noktalar vardır. Güzellik uzmanlarının tavsiye ettiği bu oje sürme taktiği sayesinde oje sürmenin keyfine varacaksınız.

Özellikle el bakımına dikkat gösteren bayanların favorisi olan, ojenin mükemmel gözükmesi için dikkat isteyen önemli noktalar ve uyması gereken kurallar.

fırcanin-uc-darbesi
1- Fırçanın üç darbesi
Tırnaklara oje sürülürken üç fırça darbesi yapmak en iyi yoldur. Önce fırçayı şişeye batırıp, ojeyi tırnağın uç kısımlarına sürün. Dağıtmayı ojenin kendisinin yapması her zaman daha iyidir. Fırçanın amacı ojeye öncülük etmektir. Tırnağın diplerinden başlayıp fırçayı sola, sağa ve orta tarafa doğru hareket ettirin.
——————————————————————————-
surekli-baz-kullanmali
2- Sürekli baz kullanmalı
Biraz fazla zaman harcamanız gerekebilir. Fakat bu sayede ojenin yapışabileceği alanı sağlamış olursunuz. Böylelikle ojeler daha dayanıklı olur. Tırnakların renk değişmesini de engeller. Eskimiş ruj fırçaları tırnak kenarlarında ki ojeyi düzeltmek için bire birdir. Bunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Oje severlerin hayatında en az bir kere ojeyi tırnağın dışına taşırdığı olmuştur. Tırnak kenarlarının temizliği yapılırken de dikkatli olmak gerekir. Eski ruj fırçasını asetona batırıp çekin. Tırnağınızın kenarını dikkatli şekilde temizleyin.
——————————————————————————-
mutlulugunuz-tirnaginiza-yansisin
3- Mutluluğunuz tırnağınıza yansısın.
Mutluluğu hangi renkte hissediyorsanız, o renkle beraber mutluluğunuzu tırnaklara yansıtmanın tam vakti. Ojenizi seçerken dikkatli olmanız gereken maddelerin başında kalın ve kaygan olması gelir. Ojeyi satın almadan önce fırçayı kapağın altına sürterek test edin. Fırçanın ucundaki ince bir katman ise yeterli pigment içermiyordur.
——————————————————————————-
kurutucular-kabusunuz-olmasin
4-Kurutucular kabusunuz olmasın
Tırnaklar bulunan suyu emerek tırnakların kurumasına sebep olabilir.
——————————————————————————-
yag-tirnak-etlerine-iyi-gelir
5-Yağ tırnak etlerine iyi gelir

Tırnakları yenilenmiş göstermenin en müthiş yollarından bir diğeri de tırnak eti yağı kullanmaktır. Tırnakları nemlendirir. Ojeyi sürdükten hemen sonra tırnak eti yağını uygulamakta fayda vardır. Tırnaklarınız bir yere takılsa tırnak eti yağı kayganlık verdiği için ojenin bozulmasını engeller.
——————————————————————————-
oje-surdukten-sonra-soguk-su-uygulayin
6-Oje sürdükten sonra soğuk su uygulayın

Elleri ile parmak uçlarını soğuk suda bekletmek ojenin bir an önce kurumasını sağlar.
——————————————————————————-
neon-ojeyi-parlatin
7-Neon ojeyi parlatın

Neon ojeyi parlatmak istiyorsanız tırnağa beyaz yada nude tonların da bir oje sürün. Neon ojeler çok ince katmanlıdır. Bu yüzden çok kalın gözükürler.
——————————————————————————-
ince-ince-surun
8-İnce ince sürün

Boya-badana yapar gibi kat kat oje sürmeyin. Tırnakların çabuk kurumasını istiyorsanız, iki kez kalın katmanlar yerine, üç kez ince katman sürün. Yoksa daha zor kurur.
——————————————————————————-
oje-serin-ve-karanlik-yerleri-sever
9- Oje serin ve karanlık yerleri sever

Ojeyi buzlukta saklamak ömrünü uzatır. Serin ve karanlık yerlerde muhafaza etmeniz ömrünün uzamasına yardımcı olur. Gün ışığı ve sıcaklık ojenin düşmanıdır.
——————————————————————————-
oje-sallanmaz
10- Oje sallanmaz

Ojeyi sallamak yerine ojeyi dik tutmak daha makbuldür. Avuç içinizde ileri, geri şeklinde yuvarlamanız daha iyi olur. Böylelikle ojenizin içinde hava kabarcığı oluşmaz.
——————————————————————————-
tirnak-derilerini-asla-kesmeyin
11- Tırnaklar derilerini asla kesmeyin

Şeytantırnağı olarak adlandırılan tırnak çıktığında etini kesebilirsiniz. Tırnak eti kesme makası bu durum dışında kullanılmaz. Nemlendirici de kullanılsa şeytantırnağından kurtulmak neredeyse imkansız. Bundan kurtulmanın tek yolu kesmektir.
——————————————————————————-
dogru-torpu-hayat-kurtarir
12- Doğru törpü hayat kurtarır

Tırnakları kesinlikle doğru yönde törpülemek gerekir. Yoksa tırnak uçları pütürlü bir yapıda kalır. Yanlış törpüleme tırnakların soyulmasına veya kırılmasına neden olur. Tırnaklar asla ve asla öne ve arka yöne doğru törpülenmez.
——————————————————————————-
sicak-su-dusmandir
13- Sıcak su düşmandır

Tırnaklara oje sürdükten hemen sonra bulaşık yıkamak, duşa girmek, ev temizlemek gibi eylemleri aklınıza bile getirmeyin. Sıcak su ojenin en büyük düşmanıdır. Tırnak yataklarının genişlemesine sebep olan sıcak su, ojenin çatlamasına da sebep olur.
——————————————————————————-
aseton-kullanmayin
14-Aseton kullanmayın

Asetonsuz oje çıkarıcılar her zaman tırnaklarınızı korur. Tırnaklarınız kuru veya soyulma yapıyorsa bu ürünü tercih etmenizde var.
——————————————————————————-
simli-oje-tercih-edin
15-Simli oje tercih edin

Parıltılı yani simli veya ışıltılı oje daha uzun süre durur. Simli ojeleri çıkartmak için pamuk topları yeterlidir. Simli ojeyi çıkartmak biraz daha zordur. Pamuk topunu asetona batırıp tırnak üzerin de bekletilir. Tırnakların üzerine hafif baskı yapılırak oje çıkartılır.
——————————————————————————-
bu-ucunden-uzak-durun
16-Bu üçünden uzak durun

Oje alınırken bu üçünden kesinlikle uzak durun. Formaldehit, Dbp ve Tolüen. Olur da bu üçünden birine fazla maruz kalırsanız sağlığınıza zarar verebilirler.
——————————————————————————-
cila-forever
17-Cila forever

Tırnaklarınızın uçlarına kadar sürmekten kaçınmayın. Böylelikle kalem ile veya klavyede yazı yazdığınızda tırnak uçlarında ki oje orijinalliğini yitirmez.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • beşevler çilingir
  7 sene önce

  aaaa doğru bildiğim yanlışlar varmış 🙁

  51
  yorum beğen
 • siyahoje
  8 sene önce

  süper ojeler bunlar yhaa bende istiom bunlardan banane banane eline sağlık admin güzel anlatim olmuş

  47
  yorum beğen
 • Gökçe
  8 sene önce

  Aaa cidden güzel açıklamalar var beğendim.

  55
  yorum beğen
 • Buket
  8 sene önce

  Süper acıklama olmuş emeğinize sağlık. Oje bir bayanın kesinlikle vazgecilmezi diye düşünüyorum ve elleri daha bakımlı hoş görünmesi için kesinlikle tercih edilmeli. şahsen ben hergün tazelerim mutlaka ojesiz günüm yok diyebilirim çok seviyorum 🙂

  53
  yorum beğen
 • Guness
  8 sene önce

  Vallahi çok güzel anlatım olmuş oje sürmem pek ama insanın bu anlatıma oje süresi geliyor. Kim anlatmışsa maşallah efenim maşallah. Bolca eğlenerek keyifle okudum :dddddd

  51
  yorum beğen