arama

Piyasalar Normale Dönüyor

Seçim Ekonomik Etkisi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Piyasalar Dengelendi

Seçim sonrası dalgalanan piyasalar; Merkez Bankası’nın hamlesi ve yurt dışından gelen olumlu açıklamalar ile bugün itibari ile dengelenmiş görünüyor..

Seçimlerden tek parti iktidarının çıkmamasına ilişkin belirsizlikle dün piyasalar oldukça hareketlilik yaşadı. Koalisyon veya erken seçim ihtimalleri gölgesinde açılan piyasalarda Dolar kısa sürede 2.80 liraya fırlamıştı..

Dolar tarihi rekorunu kırarken Merkez Bankası oldukça kısa sürede piyasaya müdahale etti ve Doları 2.74 liraya döndürdü. Borsa ise yükselişle açıldı ve Euro 3.10 Lira seviyesinde stabil durumda. Merkez Bankası’nın anında müdahalesi piyasalarda olumlu karşılanırken belirsizlik sürüyor.

Seçim Ekonomik Etkisi

Kriz Olur Mu?

Kriz Olur Mu?

Siyasi belirsizlik piyasalarda dalgalanmaya sebep olurken, koalisyon ya da erken seçim aşamalarında hükümet kurulmasına odaklanılmış durumda. Kısa vadede ufak çapta olası dalgalanmalar beklense de uzun vadede bir kriz beklentisi öngörülmüyor. Seçimde demokrasinin gücünü göstermesi ve tablonun toplumsal barış için önemli bir adım olduğu kabul görmesi piyasaların çok da olumsuz olmayacağı izlenimi yaratıyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI