arama

Suriye Sınırında Çatışma

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Kilis’te bir astsubay şehit oldu, TSK Suriye’deki IŞİD hedeflerini vuruyor

Kilis’te, Suriye tarafından açılan ateş sonucu 1 astsubay şehit oldu, 2 uzman çavuş da yaralandı. TSK birlikleri ateşe 4 tankla karşılık verirken, IŞİD mevzilerinin tahrip edildiği bildirildi. Diyarbakır’dan kalkan F-16’lar da çatışmanın olduğu bölgeye doğru havalandı. Genelkurmay’dan yapılan açıklamada, ateş açan 5 IŞİD militanından birinin öldürüldüğü, örgüte ait 3 aracın da vurulduğu bildirildi.

GENELKURMAY: 1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 3 ARAÇ VURULDU

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada birliklere ateş açan IŞİD militanının öldürüldü kaydedildi. Açıklamada ayrıca teröristlere ait 3 aracın da imha edildiği bildirildi.

aa

Anadolu Ajansı öldürülen IŞİD militanının fotoğrafını geçti.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde açıklamada yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“23 Temmuz 2015 günü saat 13.30’da, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 1’inci Hudut Alayı (Oğuzeli/Gaziantep) Dağ Hudut Karakolu sorumluluk sahasında görevli unsurlarımıza sınırın Suriye tarafında DEAŞ Terör Örgütü kontrolündeki bölgeden silahlı beş teröristçe açılan ateş sonucu, bir Kahraman Astsubayımız şehit olmuş, iki Uzman Çavuşumuz yaralanmıştır. Personelimize ateş eden DEAŞ mensubu terörist silahlarıyla (1 roketatar, 1 AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği) birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Ayrıca yine DEAŞ mensubu teröristlere ait 3 araç vurularak ağır hasar verdirilmiştir. Şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.”
son-harita,OFk_JcA7P0CgC_IbIk3Skw

F-16 SAVAŞ UÇAKLARI HAVALANDI

Diyarbakır’dan kalkan F-16 savaş uçakları da Kilis’te çatışmanın olduğu bölgeye doğru havalandı. Kaç tane F-16 savaş uçağının sınıra doğru hareket ettiği konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

YARALILARIN SAĞLIK DURUMU İYİ

Olayla ilgili açıklama yapan Kilis Valisi Süleyman Tapsız, ellerinden yaralanan 2 uzman çavuşun 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Valinin açıklamasına göre, yaralı askerlerin sağlık durumları iyi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI