arama

Volvo Tesla’yla Rekabet Edecek

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Çarşamba günü, Volvo Trucks Kuzey Amerika, 2019’da 2020 yılında üretime geçmeyi beklediği, tamamen elektrikli bir Volvo yarı kamyonunun olacağını açıkladı.

Yarı, Volvo’nun mevcut dizel VNR modeline benzeyen, tamamen elektrikli bir VNR olacak ve bölgesel taşıma operasyonlarının yanı sıra drenaj için kullanılacak (yani nakliye konteynerlerini mavnalardan bir sonraki taşıma moduna taşıyacak).

Volvo, geçmişte iki elektrikli araç daha duyurdu: daha küçük bir “şehir içi taşımacılık” kamyonu olan Volvo FL Electric’in yanı sıra son zamanlarda açıklanan elektrikli bir elektrikli süpürge olan Volvo FE. VNR, Volvo FE ile aynı motor ve akü sistemi kullanılarak üretilecektir. Basın bülteninde Volvo, şirket çapındaki elektrik yeteneklerini vurgulayarak, kardeş şirketi Volvo Buses’ın “2010’dan bu yana 4 binden fazla elektrikli otobüs sattığını” söyledi.

VNR’nin taşıma kapasitesi, akü büyüklüğü ve tahmini fiyatı ile ilgili detaylar hala bilinmemektedir (Volvo PR, yorum talebimize cevap vermemiştir). Ancak kamyon, düşük emisyonlu yarı makineler arasındaki rekabetin sertleşeceği bir zamanda ortaya çıkacak gibi görünüyor. Daha önce Kaliforniya yollarında tespit edilen Tesla’nın elektrikli yarısı, 2019’da üretime geçmeye hazırlanıyor. Nikola Motors’un yakıt hücresi kamyonlarının da 2019’da başlaması ve 2021’de yollara çıkması bekleniyor.

Volvo’nun tüm elektrikli VNR’si Kaliforniya’da piyasaya sürülecek çünkü yarı mamulün geliştirilmesi, devletin LIGHTS (Low Impact Green Heavy Transport Solutions) programının bir parçasıydı. Volvo, daha önce daha drenaj çözümleri geliştirmek için Kaliforniya’yla birlikte çalışmıştır: 2017’de Volvo, Siemens ve California’nın South Coast Hava Kalitesi Yönetim Bölgesi ile birlikte çalışarak, bir elektrik katener sistemi veya kamyonun dizeliyle nakliye konteynırlarını taşıyabilen bir dizel-hibrit kamyon geliştirdi. motor. LIGHTS programı için fonlar bir dizi şirkete gitti ve devletin büyük sanayi kirletenlerine karbon ödenekleri satan kap-ticaret programından geliyorlar.

2017 yılında, Volvo’nun binek otomobil şubesi artık dizel motorlu araç geliştirmeyeceğini açıkladı. Birkaç ay sonra şirket 2019’dan itibaren geliştirilen tüm binek araçların elektrikli veya hibrit araçlar olacağını söyledi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI