arama

512GB’lık MicroSDCX Kart Tanıtıma Çıktı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

512gblik-microsdcx-kart-tanitima-cikti
Computex 2015 bilindiği üzere teknoloji firmalarının yenilikleriyle gövde gösterisi yaptığı bir platform. Taipie’de yapılan fuarda, Microdia firması yeni hafıza kartını tanıttı.

512GB hafızaya sahip MicroSDXC hafıza kartının tanımıtını yapan Microdia fuarda büyük ilgi gördü. Büyük depolama ürünleri üreten Sandisk’te depolama sağlayan ürünlerini yine bu fuarda tanıtıma çıkarttı. Microdia’nın 512GB’lık ürünü kadar ilgi görmese de Sandisk firmasının da bu konuda ki başarısı göz ardı edilecek gibi değil.

SD kartlar, günümüzde 32 gigabyte, 64 gigabyte ve 128 gigabyte’lık depolama kapasiteleri ile bilinmekte. Bahsettiğimiz ürün, 512 gigabyte’lık bir depolama alanına sahip ve microSDXC kart. Bazı teknoloji platformları SDXC kartların 2 terabyte depolama alanını desteklediği söylense de, henüz böyle bir ürün üretilmiş değil.

512gblik-microsdcx-kart-tanitima-cikti2

Microdia’nın “ The Xtra Elite “ adını koyduğu bu teknoloji 300MB/s hızında veri aktarımı ve 512GB’lık depolama alanına sahip. SD 4.0 ve UHS ile uyumlu sağlayabilmekte. Piyasaya sürülmesinin Temmuz’u bulacağı ve satış fiyatının 1000 $ civarında olacağı yine söylemler arasında. Depolama alanı ve yazma hızı oldukça iyi olsa da microSDXC kart’a 1000 dolar verilir mi orası tartışılır.

Computex 2015 fuarının diğer microSDXC gözdesi ise, Sandisk firmasının üretmiş ve tanıtmış olduğu 200 gigabyte veri depolama imkanı sağlayan microSDXC kartı oldu. Sandisk bu ürüne 399 $ fiyat koydu. Microdia’nın ürününden ucuz bir ürün olsa da SD kartlar için çok uçuk fiyatlar. Yorumumuzu ekleyecek olursak, ülkemizdeki vergiler ile beraber 4000 Türk lirası civarına gelen bu ürünü almak yerine 1 terabyte’lık 10 adet SDD alınabilir. Bura da sizin tercihiniz ön plana çıkar. Para sizin, tercih sizin 🙂

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI