arama

ABD’de Silahlı Saldırı

Vegas'ta Silahlı Saldırı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

ABD’nin Las Vegas kentindeki konsere silahlı saldırı düzenlendi. Kalabalığın üzerine ağır silahla ateş açıldığı olayda en az 20 kişi öldü, 100’den fazla kişi yaralandı. Saldırgan ise öldürüldü.

Amerika Saldırı

ABD Silahlı Saldırı

TERÖR ÖRGÜTÜNE BAĞLI DEĞİL, SALDIRGAN “YALNIZ KURT”

Las Vegas yetkililerinden ilk yapılan açıklamara göre, “Olayı gerçekleştiren saldırganın herhangi bir terör örgütüne bağlı olmadığını, tek başına hareket ettiğini düşünüyoruz. Yalnız kurt dediğimiz saldırgan türünden olduğunu sanıyoruz.” denildiği öğrenildi.

SALDIRGANIN ASYA KÖKENLİ ARKADAŞI ARANIYOR

Polis, saldırganın Asya kökenli olduğu tahmin edilen Marilou Danley adında arkadaşını bulmaya çalışıyor.

Haber ajansları, silahlı iki kişinin ilk etapta otelin 32’inci katında güvenlik görevlileri ve polise ateş açtığını duyurdu. Polisin bu katta operasyon düzenlediği de helen bilgiler arasında. Saldırıda en az 100 mermi kullanıldığını ve 100’den fazla kişinin hastanelere getirildiği bilgisini paylaştı.

ABD’DE BİR SALDIRI DAHA: 3 ÖLÜ, 2 YARALI

ABD’nin Kansas eyaletindeki üniversite yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü.

Lawrence Polisi, yeni basketbol sezonunun kutlandığı Kansas Üniversitesi yakınlarındaki saldırıda 3 kişinin öldüğünü, 2 kişinin yaralandığını açıkladı. Üniversite Sözcüsü Erinn Barcomb-Peterson da ölenler arasında üniversite öğrencilerinin bulunmadığını belirtti.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI