arama

Astrolojinin Giyim Tarzına Etkisi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi

Hayatımız da astroloji hayli önemlidir. Sizde burcunuza göre tarzınızı öğrenmek ister misiniz? Astrolojinin giyim tarzınıza yansımasını OkursaNet sizler için yazdı..

Burçların flörtten giyim tarzına, sağlıklı yaşamdan hayat tarzına kadar bir çok alanda belirleyici olduğu ortada. Moda ve burçlar hususun da araştırma yapanlar, burç özelliklerinin karaktere, karakterin de modaya yansıtmasının mümkün olduğunu söylüyor.

Hangisi daha modern, hangisi daha çekici, hangisi daha sofistike?

Bazı insanlar rengarenk giyinmeyi seçer, bazıları sade giyinmeyi, bazıları aksesuarıyla dikkat çekmek isterken, bazıları da tam tersine aksesuar takmaktan nefret eder. Bakalım, siz burcunuza göre ne tarzsınız. Astrolojiye göre tarzını belirlemek isteyenlerin sabırsızlandığını hissedebiliyorum.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-koc-burcuKoç burcunun tarzı; Koç burcunun favori renkleri kırmızı, pembe ve kahve tonlarıdır. Tercih edilen renkler burcun özelliklerinden olan hırs, liderlik vasfının da bir belirtisi gibi. Elbise seçimi yaparken canlı renkleri daha çok tercih ediyor. Koç burcunun kadınları tarz ve modaya öncülük eder. Bu sebeptendir ki, alışılmışın dışında ki tasarım daha çok ilgilerini çeker. Elbise seçimi yapılırken, ön plana çıkan renklerden olmalı ve seçilen aksesuarlar vurgulanmak istendiği gibi ön planda olmalı.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-kova-burcu
Kova burcunun tarzı; Kova burcu kadınları, hali hazır modada ki parlak ve aykırı parçalara bayılırlar. Alışılmış olmayan bir giyim tarzları ve göze çarpan elbiselerle yenilikçidirler. Sıra dışı kesim tarzına sahip etekler, şeffaf bluz ve desenli tarz sayılacak çoraplar bu burcun vazgeçilmezlerindendir. Burç kadınları ayakkabı seçerken çok hassastır. Ayakkabı tercihlerini bilekten bağlamalı sandalet veya topuklulardan yana kullanırlar. Doğaya düşkün oldukları için elbise veya aksesuarların doğaya zarar vermeden üretilmiş olması bu burç kadınları belirleyici bir özelliktir.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-boga-burcu
Boğa burcunun tarzı;
Bu burçlara en ideal olabilecek tarz minimalist ve elit giyim tarzıdır.
Seçiciliği ile ön plana çıkan burç kadınları, giyim tarzlarında zevklerinden ve kaliteden kesinlikle vazgeçmezler. Bunun yanı sıra gösterişi ve abartıyı da sevmezler. Moda da trend olan tarzların değil, eskimeyenin peşindedirler. Klasik ve smart casual gibi giyim tarzları da bu burçta görülen tarzlardandır.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-ikizler-burcu
İkizler burcunun tarzı; İkizler burcunun kadınlarının enerjik ve sık değişmeyen bir tarzı vardır. Gençliğinden süre gelen, ceket, kot pantolon ve tişörtlerden oluşan giyim tarzından vazgeçemez. Spor giyimi ve doğal olmayı seven İkizler burcu, böylelikle karakterinin dinamik yönünü yansıtabilir. Genellikle baskılı veya çizgili parçaları tercih etmeleri de tarzların da belirleyicidir. Aksesuar seçimi yaparken tercihlerini sembolik değeri olanlardan yana kullanırlar.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-yengec-burcu
Yengeç burcunun tarzı; Yengeç kadınlarının favori renkleri, yeşil, haki, kahve siyah tonlarıdır. Moda tarzın da kontrast veya buna yakın tonların uyumundan yararlanırlar. Titizliğe son derece önem veren bu burcun kadınları, sade elbiseler, elbise düzeni de önem verirler. Dairesel kesim elbiselerin oluşturacağı etkiyle yengeç burcu tarzının dışa yanmasına yardımcı olur.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-aslan-burcu
Aslan burcunun tarzı; Bu burcun kadınları giyim tarzında vurguyu, parlaklığı sevmesine rağmen yine de göze batmayacak renkler en uygun tercih olacaktır. Aslan burcunun favori renkleri altın sarısı, turuncu ve buna yakın tonlardır. Ayakkabı tercihlerini genellikle topuklu ayakkabılardan yana kullanırlar. Marka giyinmeyi severler. Teatral imajı yansıtmak isterler. Aksesuar alımında genellikle ahşap ve taşlardan oluşan aksesuarları seçerler.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-basak-burcu
Başak burcunun tarzı;
Başak burcunun genellikle rasyonelliği ön plandadır. Elbise dolabında pratik parçaları bulundurmaları asla tesadüf değildir. Bu burcun kadınları basit elbiselere yapacakları ufak değişimlerle ve ekmelerle istemiş oldukları tarzı rahatlıkla elde ederler. Ürettikleri çözümlerle tarzlarına ve modaya göre tarz oluşturabilirler. Elbiselerin de kaliteye önemli ölçüde önem gösterirler. Fonksiyonel ve estetik değeri olan parçaları tercih ederler. Aksesuar tercihlerini hayatı kolalaştırmak adına pratiğe uygun olarak seçerler.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-terazi-burcu
Terazi burcunun tarzı; Bu burcun kadınlarının tarzını belirlemesine yardımcı olacak anahtar kelime “uyumluluk” tur. Dış görünüşünün dengesine ve tutarlı etkisine önem veren terazi burcu kadınları, giyim tarzında alt sınırın ve üst sınırın ne olduğunu çok iyi bilmesi gerekir. Giyim tarzı mini eteklerden tutun da kot pantolona kadar geniş bir skaladadır. Alışıla gelmeyen renk ve aksesuar kombinlerinden kesinlikle uzak durmalıdırlar. Aksesuar tercihlerini şal, çanta ve kemerden yana kullanılırsa zarif ve bütünleyici olurlar.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-akrep-burcu
Akrep burcunun tarzı;
Bu burcun özelliklerinden olan agresif karakteri giyim tarzına yansıtmak için vücut hatlarını gösteren ve dekolte sizin için en doğru tercih olacaktır. Akrep burcu klasik giyim tarzını da temsil eder. Akrep kadınları aksesuar seçimi yaparken pahalı ve ilgi çekici olanları tercih eder. Gümüş ve altın eserlerin seçimi daha uygun olacaktır.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-yay-burcu
Yay burcunun tarzı;
Yay burcunun tarzı aykırı ve prestijli olmaktan geçer. Bu burcun kadınları, modaya ayak uydurmaz. Kendini dinamik gösteren parçaları seçer. Tüylü giysiler, kadife ceket ve pantolon, büyük düğmeli elbiseleri tercih ederler. Yay burcunun favori renkleri; eflatun, bordo, kızıl ve tonlarıdır.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-oglak-burcu
Oğlak burcunun tarzı; Oğlak kadınları seçeceği elbisenin, otorite tarafından kabul görülmüş parçalardan oluşması gereklidir. Hiçbir zaman moda geçmeyecek, kısa etek, blazer ceket gibi tarzları dolabında mutlaka bulundurmalı. Tarzına çok güvenen oğlak kadınları, kendinden emin tercihler yaptığı için aksesuar tercihi yaparken parlaklığı kullanabilir. Oğlak burcunun favori renkleri; lacivert, siyah, gri ve koyu tonları kendilerini keyifli ve rahat hissedeceği renk tonlarıdır.

astrolojinin-giyim-tarzina-etkisi-balik-burcu
Balık burcunun tarzı; Balık burçlarının tercihi kadınsı ve romantizm üzerinedir. Bu burcun kadını tarzıyla oluşturduğu akıcı ve uyumlu olur. Işığın değiştirdiği renkler ve değişen malzemeler balık giysilerini oluşturur. Burç kadınları elbise dolabında kesinlikle süveter ve uzun etek bulundurmalıdır. Ayak bileği kapalı olursa, bu burç kendini güvende hisseder. Balık burcunun favori renkleri; pembe, eflatun, lacivert ve yeşil tonlarıdır.

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI