arama

51. Bölge Sırları

51. Bölge Sırları
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

51. Bölge

Dünya’nın en çok bilinen ve en çok konuşulan, tüm basında hakkında birçok iddianın ortaya atıldığı askeri üslerden birisi olmasına rağmen yetkililer varlığını hiçbir zaman kabul etmedi. Soğuk savaş yıllarında gizli operasyonların yürütüldüğü öne sürülen 51. Bölge, uzun süre boyunca gazetecilerin, komplo teorisyenlerinin ve meraklılarının ilgi odağı oldu. 51. Bölge’nin UFO’lara ve Dünya dışı yaşam varlıklarına ev sahipliği yaptığı yönündeki söylentilerin ve iddiaların henüz kanıtlanamamış olmasına rağmen, üstte yıllardır gizli çalışmalar yürütüldüğü ve ileri sürülen bazı spekülasyonların gerçek olduğu ortaya çıktı. Gizli yeraltı tünelleri, saklı düşman uçakları, çok gizli UFO dosyaları 51. Bölge’nin ismiyle anıldı..

51. Bölge Sırları

51. Bölge

51. Bölge, Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde, Groom Gölü yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulundugu arazi 76 km. karedir ve bu ebat Connecticut Eyaletinden biraz küçük olup, Lübnandan ise biraz daha büyüktür.

ABD’li bilimci Boyd Bushman ölmeden önce kendi sesini kayıt altına almış ve o kayıtlarda iddiası üzerine uzaylıların fotoğraflarını olduğunu ileri sürmektedir. Bushman, ABD’li yetkililer tarafından sürekli inkar edilen 51.Bölge merkezini gördüğünü ve orada uzaylıların yapısı ile ilgili çalışmalar yapan bir grup bilim adamının varlığına şahit olduğunu söylemiştir..

51. Bölge Sırları

Area 51

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI