arama

COVID-19 ile Mücadelede Pandemi Yönetim Sistemi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

ViaVeri Teknoloji firması ile ortağı Aviventi Anonim Şirketi, COVID-19 (korona virüs) ile mücadele etmek adına Pandemi Yönetim Sistemini geliştirdi. Korona virüs tüm dünyada bilinen bir salgın ve bütün ülkelerin problem çözümü listesinde bir numarada. Türk menşei firmalar tarafından geliştirilen yönetim sistemi ile birlikte korona virüs semptomları görülen ve/veya kendini hasta hisseden vatandaşlar panik düğmesi ile acil çağrı oluşturabilecek.

Türk firması olan Aniventi Anonim Şirketi daha önce Mühimmat takip ve çipli tüfek projelerini Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri üssüne başarıyla teslim etmiş ve kullanımlarına sunmuştur. Yeni iş ortağı ViaVeri Teknoloji firması ile birlikte bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19’a karşı mücadele ile için Pandemi Yönetim Sistemini geliştirdi.

Aniventi A.Ş. Hacettepe Teknokent’te faaliyetlerini sürdürmesinin yanında Ankara Kalkınma Ajansı’nın millileştirme Projesi altında Yerli Tedarik ve İş Birliği Platformununda yer almaktadır. Viaveri Teknoloji firması ile birlikte geliştirdikleri Pandemi Yönetim Sisteminde vatandaşlar renk renk sınıflandırılırken bu kişilerin son gittikleri yerler, alışveriş yerleri, gezdikleri bütün alanlar tespit edilerek o ortamlarda bulunan diğer kişilere de Pandemi Yönetim Sistemi üzerinden bildirim gönderilebilecek.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI