arama

Ahmet Batman- Bana İkimizi Anlat Yorumu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

“Benim üstüm başım sensin

Yalnız düşünmek istemiyorum şu sıralar seni,

Kafamda yine onlarca soru birikti,

Adın diyorum, unutulması ne mümkün,

Bir yağmura bakıyor büyün hatıralar.

Oysa sevmezdim ben yağmuru senden önce,

Senden sonra sevmediğim gibi…

İnsan ne kadar umutsuz olabiliyor bazen,

Ne kadar yenik kalbine ve nefsine,

Aşk olmaz senden kadın,

Adın gibi yağmur olursun sen,

Akar gidersin.

Senin damlaların ne beni temizler,

Ne seni masum kılar…”

bana ikimizi anlat

 

 

 

“Soğuk Kahve” ve Sabah Uykum” yazarından “Yaşanması mümkünken yaşanmayan her aşk gün gelir bizden bunun hesabını sorar.”

Dedesi ve annesi ile birlikte yaşayan Rüzgâr Demirsoy, sekiz yaşındayken gördüğü Yağmur’a aşık olur ve bu aşk kendisinin bütün hayatını şekillendirir. İçine kapanıklığı sebebiyle tüm duygularını kağıda döken Rüzgâr, yıllar boyu Yağmur için sadece sığınılacak bir liman görevi görür. Yağmur ne zaman kendisini kötü hissetse Rüzgâr’ın kapısını çalar ve sonra en beklenmedik anlarda yine terk eder.

Yıllar geçer ve Rüzgâr, hayatta en çok değer verdiği iki insanı kaybeder. Bu büyük kayıplar kendisinin aşka ve hayata olan bakış açısını da değiştirir.O yaşa kadar olan yaşamının da yalandan ibaret olduğunu öğrenir. Yağmur’a asla kavuşamayacağını düşünen Rüzgâr için bütün hayatını geride bırakma zamanı gelmiştir.

Gittiği adada blog açıp yazdığı yazıları “Mecaz Adam”  lakabıyla okuyucuya sunmaya başlayan Rüzgar, yaralarını sardığını düşündüğü sırada Yağmur’dan bir mail alır ve aslında duygularını hiç de gömemediğinin farkına varır.

“Bana İkimizi Anlat” aşkı adam gibi yaşamayı bilenlerin içine işleyecek bir roman.. Eğer birini sevmiyorsanız, kalbiniz birileri için atmıyorsa o zaman size sıradan bir hikaye gibi gelmesi mümkün.

Esas olarak Yeşilçam filmlerini andırmıyor değil. Aşk acısı çeken adam, şımarık zengin kızı ve mutlu son kitabın ana konsepti. Ama keskin virajlarla şekillendirilmiş ve beklenmedik anlarda şaşırtmayı başarıyor. Satır aralarında geçen özlü sözler, şiirler de altı çizilecek cinsten ve sizi tam kalbinizden vuruyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI