arama

Merve Deniz – Röportaj

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Birbirlerine yasladıkları tek şey bedenleri değildi; tüm umutları, umutsuzlukları o gece koyun koyunaydı...

 

Merhabalar. Bize biraz kendinizden söz eder misiniz? Kimdir Merve Deniz?

Merve otuzlu yaşlarına henüz adımını atmış ama hayal dünyası hala yirmili yaşlarının başında olan, bazen de çocuk olmayı yetişkin olmaya tercih eden bir hayalperest. Gerçek bir yetişkin olamadığı için de hala hayallerinin peşinde koşmakta olduğu keyifli bir yolun yolcusu..

Çok popüler olan “Yalnızlık Cesaret İster” adlı kitabınızdan bahsedelim mi biraz… Nasıl şekillendi, yazarken neler hissettiniz?

Bu ikinci kitabım. İlki olan Güneş’i 2010 yılında yazıp 2011’de yayınlatmıştım. Yalnızlık Cesaret ister benim için dört yıllık bir aradan sonra kendi er meydanıma tekrar çıkıp yeniden mücadeleye tutuştuğum bir yolculuk oldu. Başlarda zorlansam da okuyucumun ve dostlarımın desteği ile pes etmeden devam ettim. Ve yolun yarısına gelmeden hem karakterlerime ve onlar için tasvir ettiğim dünyaya âşık oldum hem de İndigo Kitap tarafından keşfedildim. Çok ama çok keyifli bir süreç oldu.

Yazarlığa geçiş sureciniz nasıl oldu? Kendinizi hakettiginiz yerde görüyor musunuz?

Yazarlığa geçmedim aslında. Hep oradaydım. Okuma yazma öğrendiğimden beri aklıma geleni karalarım ben. Ama ilk kitabımı yazmaya altı yıl önce karar vermiştim. Hak ettiğim yerdeyim. Daha çok okuyacağım, çok yazacağım ve çok pişeceğim. Yazar olmanın en güzel yanı da bu. Emekli olmanız gerekmiyor.

Merve Deniz imzasıyla bizi yeni çalışmalar bekliyor mu? İlerleyen zamanlarda aynı tarz ile devam etmeyi düşünüyor musunuz?

Elbette. Yazmak benim için tutunacak bir dal gibi. Bırakırsam düşerim. İlerleyen zamanlarda da hikâyelerimde macera, gizem, aşk faktörü eksik olmayacak.

Peki ülkemizde okur kitlesi hakkındaki şahsi fikirlerinizi soralım. Yeterli diyen de var, çok düşük seviyede diyen de. Siz bu çizginin neresindesiniz?

Oldukça genç devasa bir okuyucu nesil yetişiyor. Yeterli değil ama eskisinden çok daha iyi durumdayız bence. Ben gelecek nesillerden umutluyum.

Buradan okurlarımıza iletmek istediğiniz mesajlarıniz var mi ?

İyi ki varsınız, şimdiye dek olduğunuz gibi hep yanımda olun.

Bu güzel ve keyifli röportaj için size teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kendimi ifade etme fırsatı sunduğunuz için ben teşekkür ederim. Başarılar dilerim.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI