İnstagram Üzerine Betimleme

Artık Her Ay Maaş Verilecek!

Volkswagen, maymunların mazotları solumalarına izin verdi

Teröristler Kaçacak Yer Arıyor!

The Witcher 3: Wild Hunt

Oyun 3 Haziran 2015
1.995

CD Projekt’in aksiyon türünde ve RPG tarzındaki oyunu The Witcher 3: Wild hunt 19 mayıs 2015 de piyasaya çıktı. Özellikle her platformda(Pc, PS4, XBOX-ONE, XBOX) oynanacak olması bizleri ayrıca sevindirdi. 

The Witcher

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt’ın esrarengiz dünyası bizleri bekliyor. Daha önce hiç bir oyunda görmediğiniz kadar geniş bir o kadar büyük ve içerisinde bizleri nelerin beklediğini bilmediğimiz devasa haritaya sahip. Her kareyi ve bölgeleri tek tek inceleme şansımız olmasada içerisindeki fantastik kaleler ve çorak topraklar bizleri karanlık bir dünyaya sürüklüyor. Harita dolaşırken hangi görevde olduğunuzu yada gitmek istediğiniz yerin neresi olduğunu unutuyorsunuz. Keşifedilecek o kadar çok yer var ki zamanınızın her bir saniyesine değeceğini sanıyorum.

Ana görevler dışında yapılacak bir çok yan görev bulunmakta. Köylerden, kalelerden ve etrafta gezen bir çok NPCden aldığımız yan görevler oyunun zengin içerikleriyle beraber gerçek olmadığını bile bile gerçekmiş gibi düşünmemizi sağlıyor. Ana hikaye yada yan hikayeler olsun akıcılığı ve sürükleyiciliği bizi bilgisayarımıza kilitliyor.

Geralt’ın evlatlık kızı Ciri’yi bulmak için haritada bir çok yere gidiyoruz. Korkutucu ve karanlık bölgelerden muhteşem manzaraların olduğu gerçek hayatta bizleri etkileyecek kadar güzel bölgelere doğru süren maceramız devam ediyor…

En çok dikkat ettiğimiz ve iyi olmasını istediğimiz grafikler bizleri şaşırtmıyor. Canlı renklendirmeleriyle yeni nesil konsollar için grafikleri tatmin ediyor ve tatmin etmekle kalmıyor gerekli hazı bizlerde uyandırıyor. Kesinlikli kocaman bir dünyanın grafiklerini yapmak kolay değil ve bu büyüklükte ki bir dünyayı çizmek sadece emek değil büyük bir özveride ister. Her ne kadar iyi olursa olsun hiç bir oyun bugüne kadar kusursuz çıkmadı. Kare/saniye hızında azalmaların oluştuğunu yinede oyun akışını çok etkilemediğini gördük. Bu gibi sorunların yamalarla değilde sunuma başlanmadan çözülmesini her oyuncu istiyor.

Fantastik canavarlar ve Geralt’a eklenen yeni özellikler sayesinde oyunda çok fazla zamanımı geçirdim. Ayrıca Geralt’ın hareketleri savaş sistemi ve hamleleri çok tanıdık geldi. The Witcher 2’de ki sistemin aynısı desek yeri var. Özenle uğraşarak yapılan harita, npc ve moblar oyuna tat katıyorsa da Geralt’ın savaş sistemi bizleri bir okadar üzüyor.

The Witcher 3: Wild Hunt

Wild Hunt

Yeni sistemde artık meditasyon yok ve iksir hazırlamanın pek önemide kalmamış. Menüye girip istenildiği an iksirleri elde edebiliyoruz. Savaş sırasında karşılaştığımız tüm zorluklardan kolay bir şekilde kurtuluyoruz. The Witcher serisini güzel yapan zorlu savaşlar tarih mi olacak? Güncelleme ve yeni dlcler ile hala birşeyler yapılabilir.

Grafik ve savaş sistemindeki sıkıntılardan sonra ses sistemide sıkıntı içeriyormu dersiniz? Oh be dedirtecek kelimeleri yazacağım artık.

Bulunduğun bölgeye göre ve savaş halinde olmana göre değişik ezgiler, heyecanlandırıcı sesler, ayrıca huzur verici manzaraların karşısındaki tatlı dinletiler, kocaman bi dünyaya yakışır kalitede olması gerektiği gibi olmuş. Bir önceki oyundan daha kaliteli seslere sahip olduğunu söylemem de fayda var.

Genel hatlarıyla başarının kokusunu alıyorum. Grafiklerde oluşan küçük sıkıntılar ve saldırı sisteminin bir önceki oyuna benzemesi dışında sıkıntı yok gibi. Yeni gelecek dlc ler umarım istediğim gibidir. Kesinlikle bunu unutmamakta fayda var; Skyrim V den sonra çıkan en iyi haritaya sahip bir rol yapma oyunu diyelim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Görsel
73%
Performans
96%
Yazılım
94%
Fiyat
67%
Puan: 82.5/100

İncelediğimiz ürün tüm kriterlerimizden tam not almayı başardı. Sakın kaçırmayın!

İlginizi Çekebilir
Mortal Kombat X

Mortal Kombat X

3 Haziran 2015
2.420
Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed Unity

21 Mayıs 2015
1.696
Middle-earth: Shadow of Mordor

Middle-earth: Shadow of Mordor

21 Mayıs 2015
1.200
The Evil Within

The Evil Within

21 Mayıs 2015
1.035
Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare

21 Mayıs 2015
1.055