arama

En Büyük Fotoğraf Rekoru Kırıldı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

dunyanin-en-buyuk-fotografiBritish Telekom Kulesi üstünden çekilen ve dünya da ki en büyük fotoğraf sayılan 320 Gigapiksellik fotoğrafın rekoru In2White tarafından kırıldı.

Dünyada fotoğrafçılık üzerine çok çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinlikler de fotoğrafçılar, bir birinden farklı fikirleri fotoğraflara yansıtarak başarılı kareler çıkartıyor. Bu etkinlikler her zaman bir konsept üstüne kurulmaya biliyor.

dunyanin-en-buyuk-fotografi2Haberimiz de bahsi geçen etkinliğin amacı ise dünyanın en büyük fotoğrafını ortaya koymak. Bu vakte kadar bu alanda tek bir fotoğraf, tek bir sanatçı vardı ve tek bir galip vardı. Her sektör de olduğu gibi bu sektörde de dengeler değişti. Britihs Telekom Kulesi üzerinden çekilen 320 gigapiksellik fotoğrafı geçmek isteyen istekli ekip In2White, 365 gigapiksellik fotoğrafla zirveye taşındı.

In2White, bu fotoğrafı çekebilmek için dünyanın en iyi markalarından Canon ile çalıştı. Canon 70D DSLR modelini kullanan ekip, Canon 2X II telekonyertör ve Canon EF 4000mm F/2.8 IS II lensi ile ekipmanı oldukça kuvvetli.

dunyanin-en-buyuk-fotografi346 terabaytlık dosya boyutu ile 70 bin değişik fotoğraf karesinin ortaya çıktığı etkinlik için In2White ekibi 2 ay gece gündüz demeden çalışmış. Dünyanın en büyük fotoğrafını görmek isteyenler fotoğraf severler aşağıda ki linkten ulaşabilir.

İşte link : In2White

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI