arama

KIVIRCIK ALİ, KİMDİR, NERELİDİR, NE ZAMAN VEFAT ETTİ?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

 

 

Kıvırcık Ali sahne adıyla bilinen Ali Özütemiz, 1968 yılında Tokat’ta doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra eğitim hayatına devam edemeyen Kıvırcık Ali, 1983 yılında İstanbul’a geldi ve saz atölyesinde çalışmaya başladı.

Mahsuni ŞERİF, Abdullah PAPUR, Ali KIZILTUĞ, Ali Ekber ÇİÇEK, Muhlis AKARSU, Rıza ASLANDOĞAN, Arif SAĞ, Musa EROĞLU ve Sebahat AKKİRAZ gibi büyük üstatları dinleyerek büyür ve örnek alır.  Bu sırada katıldığı bir ses yarışmasında THM dalında birinci oldu.

Bir yandan da konfeksiyon atölyesinde çalışarak hayatını devam ettiren Kıvırcık Ali, solfej dersleri alarak ve düğünlerde saz çalarak müzikle ilgisini sürdürdü. 1992 yılında Aşık Nuri Yücel’in “Hapishane Ranzaları 2” adlı albümünde bağlamayla katılarak ilk profesyonel stüdyo çalışmasını gerçekleştirdi.

GRUP TURNALAR İLE PROFESYONEL SANAT HAYATINA MERHABA DEDİ

 

Grup Turnalar isimli grubu kurarak bu grupla birlikte ‘’Türkülerden Türkülere Yol Eyledik’’ albümünde yer alarak profesyonel müzik hayatına başladı.

Saçlarının kıvırcık olması nedeniyle bu sırada ona “Kıvırcık Ali” lakabı verildi ve ismi bu dönemden sonra bu şekilde anılır oldu. 1998’de ikinci albümleri olan Türküler Kimliğimiz ‘i çıkardılar. Bu albümde müziği kendisine ait olan Turnalar adlı eser de yer alır.

Kıvırcık Ali’e Ait Tüm Albümler : https://mp3kulisi.com/sarkici/Kivircik-Ali

İLK SOLO ALBÜMÜ GÜL TÜKENDİ BEN TÜKENDİM İLE GÖNÜLLERE GİRDİ

 

İlk solo albümü ‘’Gül Tükendi Ben Tükendim’’ i 1999 yılında piyasaya sürdü. Daha sonra Isırgan Otu, Üçüncü Gurbet, Geriye Dönün Seneler ve Hepimize Yeter Dünya albümlerini çıkardı.

Türkiye’de ve Almanya’da çok sayıda konser verdi, televizyon programlarına katıldı. Bestelerini birçok sanatçı seslendirdi. Bestelerini Edip Akbayram ve Sibel Can başta olmak üzere birçok sanatçı seslendirdi. Ozanlık geleneğini sürdürdü.

2011’DE TRAFİK KAZASI SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Kıvırcık Ali, 11 Ocak 2011’de aracı içinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Kaza saat 05.00 sıralarında Ankara’da TV programına katılmak üzere havalimanına giderken Tepecik yakınındaki Çatalca Yolu üzerinde meydana geldi.

Yağmur sebebiyle kayganlaşan yolda aracının kontrolünü kaybettiği sanılıyor. Sıkıştığı aracında bulunduğu yerden çıkartıldıktan sonra sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Kabri İstanbul, Hadımköy ‘deki Gülbahçe Mezarlığı’ndadır.

Sanatçının Tüm Albümleri
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.