arama

Lamborghini SUV 2018’de Piyasada

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

lamborghini-suv-2018de-piyasada
Otomobil sektöründe İtalya’nın dev kuruluşlarından Lamborghini, SUV modeli ile otomobil sektörine giriş yapmayı planlıyor.

Lüks araç sektörün de ilerleyen Lamborghini,spor konseptli SUV modelini 2018 yılında piyasaya süreceğini bildirdi.

Lamborghini, Bejing Auto Show 2012 de URUS adlı SUV aracını tanıtmıştı. Bu araçla fazla ilgili gören Lamborghini, o tarihten itibaren bu konuyla ilgili bir gelişme bildirmemişti.

lamborghini-suv-2018de-piyasada1Şimdiler de İtalyan şirket tarafından doğrulanan, SUV araç 2018 senesin de yollara düşecek. 2012 yılında tanıtılan modellerden farklı olacağı bekleniyor. 2018 yılında faaliyete geçirilecek olan modelin Amerika, Çin, Orta Doğu, İngiltere, Almanya ve Rus marketleri olduğunu da açıkladı. Bir yıl da 3 bin adet SUV satmayı planlayan şirket, böylelikle satış rakamlarını ikiye katlamayı da hedefliyor.

Yeni SUV konseptinin özellikleri hakkında bilgi sızmazken, araçların 2012’de tanıtılmış olan Urus modeliyle aynı olup olmayacağı da bilinmiyor. Fakat yapılan açıklama da “Urus” ibaresinin yer almaması gözlerden kaçmadı. Urus modelinin belirtilmemesi, Lamborghini’nin yeni ve farklı bir konseptle geleceği ihtimalini güçlendiriyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI