arama

Ödemeler’de E-Devlet Dönemi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

odemelerde-e-devlet-donemiE-Devlet uygulamasına bir yenilik daha geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin yaptığı açıklamada; Uydu ve Kablolu TV, internet ve telefon faturalarının E-Devlet uygulaması üzerinden tahsil edilebileceğini ve iade işlemleri için bir düzenleme yapıldığını söyledi.

Borç ve Alacak Bilgilerinin Sorgulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar’la ilgili düzenlemeye gidildiğini belirten Bilgi Teknojileri ve İletişim Kurumu (BTK), elektronik iletişim ve haberleşme ile alakalı alacak ve borçlara yönelik yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı. Yapılacak düzenlemeyle ilgili konuşan Bakan Bilgin, iki çeşit ödeme ve alacak iadesinin yapılabileceğini söyledi.

odemelerde-e-devlet-donemi

İki çeşit yöntemden birincisi, işletmelerin web sitesi üstünden kredi kartıyla ödenebilecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, bu hizmetin 1 Ocak 2016’da hizmetin bütün hazırlıkları tamamlanarak kullanıma sunulacağını belirtti.
İkinci yöntemde ise 200.000 üzeri abonesi olan işletmeler, E-Devlet sistemi kullanılarak yapılan sorguda çıkan borç ödeme ve alacak işlemini, abone bilgilerini vermeden sorgu sonrası hemen yapabilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu alt yapı hazırlıklarını tamamladıktan sonra hizmeti 1 Nisan 2016’dan itibaren kullanıma açacağını bildirdi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI