arama

Türkiye’de Kadın Olmak..

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Gün geçmiyor ki kadına yönelik haksızlıklara bir yenisi daha eklenmesin. Bu ülkede kadın olarak dünyaya geliyorsanız, hayata 10-0 yenik başlıyorsunuz. Nefsine hâkim olamayan psikopatlar yüzünden siz suçlu oluyorsunuz. Tecavüz gibi aşağılık bir şeye maruz kalacak kadar alımlı olduğunuz için siz suçlu oluyorsunuz. Her şeyden önce KADIN olduğunuz için suçlu oluyorsunuz!..

Aynı kandan, candan olan sözde öz, özde insanlık adında ufacık bir parça taşımayan abiniz size art niyetle bakabiliyor. Mağdur durumdayken, bir de ailenizden baskı görebiliyorsunuz.  Son çare olarak ölüme koşabiliyorsunuz istemeye istemeye. Tıpkı gencecik yaşındaki Aysun gibi, ardında tek bir cümle bırakarak…

Aysun’lar, Özgecan’lar buz dağının sadece görünen kısmı. Her gün binlerce kadın tacize, tecavüze uğruyor da seslerini çıkaracak cesareti bulamıyorlar. Çünkü suçlanacaklarını biliyorlar. Mağduriyetlerinin üstüne baskı görüyor, tecavüzcüleriyle evlendiriliyor,  belki de namus cinayetine kurban gidiyorlar hiçbir günahları yokken..

Bu ülkede ceza sistemi, suçsuzları cezalandırmak üzerine kurulu. Psikopatlar, ahlaki değerleri olmayanlar istediklerini yapıp sonra hayatlarına devam ediyor. Olan, kurbanlara oluyor. Bu sistem değişmediği, hakedene hakettiği cezalar verilmediği sürece Aysun gibi daha nice taze canlar için kan ağlar bu ülke..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI